Zabrakło Twojego ulubionego produktu? Pomoże Inteligentna Półka!

Czy wszystkie produkty są dostępne?
Choć czasu półek z samym tylko octem minęły wraz z okresem PRL’u, to i tak chyba każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, że w sklepie zabrakło jakiegoś konkretnego towaru. 
Na przykład w ofercie konkretne wafelki dostępne są w trzech smakach, a akurat zabrakło kokosowego, na który mieliśmy ochotę!
 
Jak sprawdzane jest zatowarowanie?
Powiedzmy sobie szczerze, że na co dzień, niewiele nas to obchodzi. Na zatowarowanie zwracamy uwagę tylko wtedy, gdy zabraknie produktu, który chcieliśmy kupić. 
Więc jak to działa? Obecnie, stan półek sklepowych kontroluje przedstawiciel danego producenta. Taki pracownik wysyłany jest do sklepu przez dystrybutora dwa razy w tygodniu. 
 
Wadliwy system
Wizyta w jednym sklepie to koszt ok 60 zł. Jeśli ten koszt pomnożymy przez ilość sklepów z danej sieci, to liczba będzie ogromna. 
Więc nie dość, że jest to spory koszt, że takie wizyty powodują zanieczyszczenie środowiska przez emisję paliwa, to na dodatek system ten jest wadliwy. Naszych ulubionych wafelków nie ma na półce!
 
Czy jest rozwiązanie?
Jak się okazuje, warto zastosować innowacje w handlu a konkretnie rozwiązanie stworzone przez firmę Surge Cloud z Poznania, która stworzyła technologię umożliwiającą zebranie informacji na temat stanów magazynowych, czy terminów przydatności do spożycia, z dużo większą precyzją i to za jednym kliknięciem myszki. 
 
Inteligentna półka
Wiele mówi się o inteligentnych miastach (smart city), a przecież innowacje warto też zastosować w sprzedaży. Takim właśnie rozwiązaniem jest inteligenta półka.
W ramach systemu, produkty powinny być oklejone tagami NFC (jest to naklejka lub brelok posiadający moduł NFC rożnymi danymi) i potem odczytanie danych na obsługujących tagi  smartfonach, czy w przypadku inteligentnej półki – antenach zamontowanych na półkach.
 
Korzyści
Rozwiązanie zaproponowane w ramach inteligentnej półki, to nie tylko oszczędność dla dystrybutorów, ochrona środowiska, ograniczenie marnowania żywności (poprzez monitoring terminów przydatności), ale przede wszystkim to, co interesuje konsumentów – czyli dostępność pełnej gamy produktów i pewność, że są one świeże!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked