To NIE światło! Zgadnij, do czego jest ten WŁĄCZNIK!?

Sporo podróżuję i przyznam, że z pewnym dystansem patrzę na „eko” działania hoteli polegające np. na zachęcaniu gości do… rzucania ręczników na podłogę.

Brudny ręcznik rzucamy na podłogę, czysty zostawiamy na wieszaku i dzięki temu nie będzie niepotrzebnego prania.

 

Z drugiej strony to właśnie w hotelach generuje się masę niepotrzebnych śmieci bo np. cukier czy herbatę dostajemy w pojedynczych saszetkach.

Na śniadaniach marnuje się tony jedzenia, bo skoro jest „bufet” i nie wolno nic wynosić, to klienci nakładają sobie duże porcje, a potem… zostawiają na talerzu.

 

Tymczasem w małym hoteliku sieci Ibis, po raz pierwszy zobaczyłam taki oto pstryczek.

fot. ecoeconomy.pl

 

Najpierw pomyślałam, że to włącznik światła w WC, ale rysunek kropli z podaną ilością litrów rozwiał moje wątpliwości. Była to po prostu spłuczka!

No i racja, bo przecież nie zawsze jest potrzeba spłukiwania toalety aż 6 litrami. Tak więc brawo dla Ibisa – chociaż jedno sensowne rozwiązanie dotyczące oszczędzania wody! 🙂

Eko mycie – obciachowe zachowania kąpielowe

W czasach, gdy wodę do kąpieli trzeba było grzać na piecu, panowała ustalona kolejność mycia: najpierw najmłodsze dziecko, potem starsze dzieci, następnie mama a na końcu tata. Niehigieniczne? 🙂 no może, ale jakoś kąpiel w tej samej wodzie, w basenie lub jazuzzi już nas jakoś nie razi!

Ale co z tym naszym, codziennym myciem? Continue reading „Eko mycie – obciachowe zachowania kąpielowe”

Jak jeść ekologicznie i ekonomicznie? – 5 topowych produktów

Eko zakupy

Jak już się wszyscy oczytamy i nasłuchamy, że trzeba kupować BIO i EKO czy też produkty regionalne, bo to zdrowo i poprawnie politycznie, to wybieramy się na zakupy.

Może idziesz do sklepu ze zdrową żywnością, kupujesz przez Internet lub odwiedzasz eko bazar. Cebula ekologiczna – ponad 5 zł. za kilogram, jabłka za 8-9 zł., mleko po 5 zł. za litr, wędliny 40-60 zł. za kilogram, bio kasza nawet za 10 – 13 zł. za kg. I najgorsze…! Continue reading „Jak jeść ekologicznie i ekonomicznie? – 5 topowych produktów”