Co wyrośnie z naszych dzieci? Czyli menu dziecięce.

nuggets

Sporo podróżuję i przy okazji każdego wyjazdu lubię testować różne knajpki i restauracje:) Jako wegetarianka i osoba przykładająca wagę do zdrowego odżywiania, z ciekawością badacza uważnie studiuję menu. Czy poza kluchami (makaronem:)), mogę dostać coś bezmięsnego?:) Czy są jakieś ciekawe, nieznane mi dania lub interesujące połączenia smaków? I tak dalej.

Zauważyłam więc, że coraz więcej restauracji oferuje także dania dla dzieci. Continue reading „Co wyrośnie z naszych dzieci? Czyli menu dziecięce.”

Najgorsze bywa najlepsze, czyli o więziennym chlebie

czarny chleb

Moja mama dzieciństwo spędziła w malowniczo położonym miasteczku Pińczów na Ponidziu. Wspomina, że gdy była mała, jeden z sąsiadów pracował w piekarni, która wypiekał pieczywo dla osadzonych w miejscowym więzieniu. Mama wspomina, że był to czarny chleb i… najlepszy, jaki jadła w życiu! Hm… najlepszy chleb był dla więźniów? Continue reading „Najgorsze bywa najlepsze, czyli o więziennym chlebie”

Szczęśliwe jedzenie – lista osobista 10 produktów

uśmiechnięty garnek

Są produkty czy potrawy, które wpływają na nasz nastrój. Powszechnie wiadomo, że czekolada poprawia humor, bo zawiera serotoninę czyli tzw. hormon szczęścia. Inne produkty także zawierają „szczęśliwe” substancje lub poprawiają nam nastrój ze względów… sentymentalnych. Zgodnie z hasłem „nie ma jak u mamy” (lub u babci) także potrawy z dzieciństwa przywołują dobre wspomnienia. Jakie jeszcze produkty dają nam szczęście? Continue reading „Szczęśliwe jedzenie – lista osobista 10 produktów”

Jak jeść ekologicznie i ekonomicznie? – 5 topowych produktów

Eko zakupy

Jak już się wszyscy oczytamy i nasłuchamy, że trzeba kupować BIO i EKO czy też produkty regionalne, bo to zdrowo i poprawnie politycznie, to wybieramy się na zakupy.

Może idziesz do sklepu ze zdrową żywnością, kupujesz przez Internet lub odwiedzasz eko bazar. Cebula ekologiczna – ponad 5 zł. za kilogram, jabłka za 8-9 zł., mleko po 5 zł. za litr, wędliny 40-60 zł. za kilogram, bio kasza nawet za 10 – 13 zł. za kg. I najgorsze…! Continue reading „Jak jeść ekologicznie i ekonomicznie? – 5 topowych produktów”