Szlachetna Paczka – Szlachetność Serca

 

Szlachetna Paczka, akcja o której dużo się słyszy, ale ja do tej pory nie przyglądałam się jej z bliska. W tym roku, jednak postanowiliśmy się włączyć do akcji i…

Paczka oferuje różne możliwości przekazania wsparcia, można samemu zakupić potrzebne rzeczy i przygotować paczkę, można też wpłacić pieniądze na konto Paczki i wesprzeć Stowarzyszenie WIOSNA, organizatora akcji.

Paczka, święta… kojarzy nam się z prezentami, a więc z czymś extra, czymś na co sobie nie pozwalamy na co dzień, ale fundujemy na Święta. Prezenty to czasem nawet luksusowe przedmioty.

Tymczasem…

Czytając opisy potrzeb rodzin z Paczki widzę, że są to często bardzo podstawowe potrzeby: żywność, garnki, kołdry, często też sprzęt AGD typu pralka czy lodówka. Rodziny te osiągają tak niskie dochody, że po opłaceniu np. czynszu zostaje im po 200-400 zł. na osobę na miesiąc.

Zatem są to osoby, rodziny które nie żądają żadnych zbytków, bo to nie są „prezenty” jak zwykliśmy je rozumieć, tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Fajnie, że w opisach zawarto punkt Piękno Rodziny, bo to pokazuje, że nawet w trudnych sytuacjach te rodziny są piękne – często dzieci są uzdolnione, a członkowie rodziny wspierają się.

Zachęcam Was – poczytajcie, jak żyją inni i włączcie się do akcji. Ja tak robię! 🙂

www.szlachetnapaczka.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked