Pieniądze leżą na ulicy

To, że pieniądze leżą na ulicy, pokazał mnie mój tata kilka lat temu podczas mojej wizyty w Dublinie. Opowiadał wtedy, że praktycznie cały czas znajduje pieniądze na ulicy.

Czasem drobne, a czasem banknoty – po 20 czy nawet 50 euro.

Fajnie – pomyślałam – chyba ma szczęście.

Jednak wkrótce przekonałam się, że faktycznie co chwilę można tu znaleźć kilka eurocentów. Na przykład, gdy w sklepie odzieżowym przymierzałam jakieś ubrania, w przymierzalni na podłodze leżał porzucony kubek po jakimś napoju (niestety) i… kilka euro. Najwyraźniej Irlandczycy wychodzą z założenia, że: Przewróciło się niech leży:). A jak upadło, to po co podnosić? I to bez względu na to, czy będą to śmieci, czy pieniądze.

Podczas tamtego pobytu jeszcze wiele razy znajdowałam monety o różnych nominałach. Dobrze, powiecie, ale my żyjemy w Polsce — u nas tak nie ma.

Otóż NIE, to nie jest prawda. Po prostu wystarczy uważniej patrzeć pod nogi, by także w Polsce co jakiś  czas dostrzec grosik, czy nawet kilkadziesiąt groszy. Jeśli o mnie chodzi, to w ciągu jednego miesiąca znajduję kilkanaście monet o różnych nominałach.

znalezione na ulicy:)
znalezione na ulicy:)

To fakt, że nominały są skromne i na pewno nie wzbogacimy się od wpatrywania w chodnik. Myślę jednak, że ta historia pokazuje coś innego, a mianowicie to, że w naszym życiu pojawiają się różne szanse czy możliwości, których nie dostrzegamy, za bardzo zapatrzeni w siebie i swoje problemy.

Tak więc wypatrując pieniędzy leżących na ulicy, postanawiam także czujnie wypatrywać życiowych szans. 🙂

Ps. gratulacje dla mojego taty, który w 2014 roku znalazł aż 166 euro!

(fot. freedigitalphotos.net)

2 Comments on Pieniądze leżą na ulicy

Marta Szczecińska said : administrator Report Jan 08, 2016 at 2:01 PM

Taka ciocia to jak dawniej się mówiło o "cioci z Ameryki" :))) Pozazdrościć:) ale faktycznie w Irlandii jest inna kultura i porządku (brak) i pieniądza...:)

Kotlo said : Guest Report Jan 07, 2016 at 12:35 PM

Moja Ciocia w Irlandii znajduje mnóstwo kasy !! Ostatnio np. kupiła torebkę za 3 euro w której było 750 :) poza tym opowiadała, że na ulicach też jej się często trafiają różne banknociki :) ta Irlandia coś w sobie ma

  • Wyrażam zgodę
  • Wyrażam zgodę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked