Niebanalna moda – dla ekologa!

Chcesz zabłysnąć w towarzystwie? Załóż morświna, bajkowego pawia, słodkiego kotka czy… groźnego lwa. Chcesz podkreślić swoją indywidualność i „zielone” podejście do życia? Zacznij nosić ekologiczne ubrania!

Kto to jest ekolog?

To zasuszony, brodaty pan, o nieco błędnym spojrzeniu, chodzący po lasach z chlebakiem. Taki człowiek pije wodę ze strumyka, a żywi się ziołami i korzonkami.

Może nie? 🙂

Może 🙂 ale jeszcze nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu, właśnie w ten sposób wyobrażaliśmy sobie ekologów. Osoby dbające o naturę to byli swego rodzaju ekscentrycy, a samo eko podejście dotyczyło głownie jedzenia różnych „zielonych pyszności”, jak pokrzywa czy otręby.

A moda?

Coś takiego jak moda, dla ekologów nie istniało! Najlepiej byłoby nosić sznurkowe sandały, do tego szaro – bure czyli w „kolorach ziemi” ubrania, uszyte z lnu czy innego naturalnego materiału i jeszcze jakiś kapelusik na głowę. Ot stereotypy 🙂

Teraz ekologia jest wszechobecna – począwszy od ekologicznego jedzenia, poprzez naturalne kosmetyki, a na hybrydowych samochodach kończąc. Wiele osób stara się żyć w zgodzie z naturą, ale widząc je na ulicy, zwykle nie zdajemy sobie sprawy z ich ekologiczności. Osoby dbające o naturę często nie różnią się od zwykłych przechodniów.

A gdyby tak…?

The Mountain 3 koszulki_2A gdyby tak wyróżnić się z tłumu i pokazać, że jesteśmy eko? Cóż… jest to możliwe. Tak naprawdę, „zielone” ubrania nie muszą być szaro – bure, o czym przekonuje właścicielka firmy KaRoKa, która wiele lat temu podczas targów trafiła na ubrania firmy The Mountain:

Zauroczyły mnie realistyczne wzory zwierzęce, a także technologia produkcji bazująca wyłącznie na naturalnych komponentach, wytwarzanych z troską o środowisko – opowiada Katarzyna Roth-Kłudka.

Faktycznie, koszulki, bluzy czy sukienki The Mountain zaskakują żywymi kolorami i ciekawymi nadrukami. Znajdziemy na nich głównie zwierzęta, ale za to jakie! Albo słodkie pieski czy kociaki, albo drapieżne zwierzęta, albo zwierzaki w stylizacji fantasy. To naprawdę niebanalne ubrania i wcale nie wyglądają na „ekologiczne” 🙂

A jednak…

W ubraniach The Mountain są obecne dwa wymiary ekologii:

  • Pierwszy to prezentacja natury w ciekawy sposób – w końcu na koszulkach widzimy przede wszystkim florę i faunę! I to w bajkowej, czasem idealistycznej otoczce.
  • Drugi to sposób produkcji – odzież The Mountain w 100% wykonana jest z bawełny (również w szwach) więc przyjazna dla skóry, nie kurczy się i nie rozciąga, a także nie odbarwia się. Dodatkowo zastosowano organiczne barwniki i farby wodne – dzięki nim nadruki na odzieży mają żywe, nasycone kolory, są miękkie i przyjemne w dotyku i przez długi czas zachowują doskonałą formę.

the Mountain dziecięceThe Mountain to nie tylko T-shirt’y bo firma oferuje ubrania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a poza koszulkami w ofercie są także bluzy czy sukienki.

No dobrze, ale gdzie pójść w takiej oryginalnej koszulce czy sukience?

The mountain sukienkiCóż… myślę, że w czasach gdy noszenie trampek do garnituru i szpilek do dresu, taka koszulka ze słodkim kociakiem, albo… groźnym wilkiem nie będzie żadnym faux pas 🙂 Wręcz przeciwnie, nosząc unikane ubrania możemy podkreślić swoją indywidualność. Zatem śmiało! Zakładajmy eko ubrania, które wyróżnią nas z tłumu.

/wpis sponsorowany/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked