Marzenia bez barier

marzenia

Czy zdarzyło Ci się, że coś dobrego, wartościowego, rozwojowego – teoretycznie nieosiągalnego, jednak się miało miejsce?:)

Możemy narzekać na ludzi, na okoliczności i na różne przeszkody. Zawsze znajdziemy uzasadnienie dla swoich niepowodzeń. Jednak tak naprawdę bardzo często prawdziwe bariery są w naszych głowach. Już z góry zakładamy, że dana rzecz nie jest dla nas. Może dla kogoś innego, lepszego, o większych zdolnościach, ładniejszego, lepiej zarabiającego i tak dalej…

Jak wygląda takie myślenie?

Nie, nie dostaniesz dobrej pracy bez „znajomości”. Nie zdobędziesz majątku w sposób uczciwy. Prawdziwa miłość nie istnieje, albo nie jest dla mnie. Nie ma szczerych przyjaźni.. W naszych czasach nie można żyć spokojnie. Szczęście jest tylko dla wybrańców.

Wiadomo, że nasze marzenia nie powinny być nazbyt oderwane od rzeczywistości. Bo się nie spełnią, a ich niespełnienie spowoduje tylko frustrację. Na przykład osoba, która nie ćwiczyła od małego gry na skrzypcach, raczej nie zostanie światowej sławy skrzypkiem, choć… przy dużej determinacji oraz talencie i to może się zdarzyć! Zwykle jednak marzymy o czymś tylko troszkę lepszym od tego, co mamy teraz.

Chcemy mieć „jakąś” pracę. Zarabiać „trochę” więcej. Mieć „kogoś”, może nie wielką miłość, byle tylko nie być samemu. Mieć choćby kilku znajomych. Mieć trochę spokoju. Mieć chwilę radości.

Nasze wewnętrzne przekonania mówią nam, że NIE ZASŁUGUJEMY na NAJLEPSZE RZECZY, albo że coś jest dla nas NIEOSIĄGALNE. Ale… często się mylimy!

Przykłady niespodzianek od losu

Słowa „maraton” i „maratończyk” kojarzyły mi się zawsze z zawodami, z mistrzami sportowymi, wręcz z nieludzkim wysiłkiem i generalnie – z czymś nieosiągalnym, mitycznym. Nigdy nie sądziłam, że ja sama będę mogła nosić takie miano! Tymczasem… krok po kroku, trening za treningiem i tak przebyłam kilka maratonów pieszych po 50 km a także wiele półmaratonów biegowych. Słowem – jestem maratończykiem!radość

O informatykach zawsze myślałam jak o jakichś super „mózgach”. Wyobrażałam ich sobie jako wychudzonych mężczyzn w rozciągniętych swetrach i grubych okularach, wpatrzonych w ekran komputera – ech, te stereotypy !– i posiadających „wiedzę tajemną” na temat programowania. W życiu nie pomyślałabym, że będę zgłębiać ten temat. Jednak teraz biorę udział w szkoleniach z tego zakresu i widzę, że tak naprawdę są to często bardzo proste do pojęcia sprawy

Jak marzyć?

To tylko dwa małe przykłady, które pokazują, że pewne bariery są wyłącznie w naszych głowach. Człowiek sam nie zna swoich możliwości, a także możliwości, jakie daje nam Bóg. Ograniczenia w marzeniach często nie leżą w okolicznościach, tylko w naszych wyobrażeniach.

Miejmy ODWAGĘ w marzeniach i niech nasze marzenia będą DUŻE i BOGATE:)

Co jest dla Ciebie?

Dobra praca (labo i własna firma), wysokie zarobki i bogactwo, szczęście, zdrowie, wielka miłość, grono prawdziwych przyjaciół i pełnia życia.

Ale pamiętaj…

Pamiętaj jednak, że marzenie, któremu nie towarzyszy plan i działanie, choćby i najpiękniejsze pozostaną tylko mrzonką…

 

(fot. pixabay.com oraz własne)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked