Jak zyskać dzięki telewizji?

Słoń z telewizorów

– Wiesz… ja to właściwie nie oglądam telewizji…

– Ja też – przytakuje skwapliwie mój rozmówca – Prawie wcale… no może poza informacjami… a i ten serial! I lubię też ten program… ten talent show i…

I tak dalej…

Statystyczny Polak ogląda telewizję około 5 godzin dziennie. Jak można na tym zyskać?

5 godzin dziennie. Powiecie, że to dużo, że na pewno nie tyle? Albo, że oglądacie TV robiąc inne rzeczy? Tak, może oglądasz telewizję rozmawiając z żoną czy dziećmi, może podczas posiłku czy podczas innych zajęć i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że „licznik” bije i wyjdzie Ci te 5 godzin. A w trakcie oglądania TV,  jaka jest jakość rozmowy z bliskimi? Czy naprawdę ich słuchasz? Patrzysz im w oczy? Jedząc obiad czy kolację przy telewizorze, czy wiesz, co zjadłeś i… jak dużo?:)

A więc, jak zyskać dzięki telewizji? Jak zarobić?

Sposoby są dwa. Pierwszy to zostać gwiazdą szklanego ekranu. I w tym stwierdzeniu nie ma żadnej ironii:) W naszych czasach kariera w telewizji oraz informacja o wszelkiego rodzaju castingach jest łatwo dostępna. Jeśli komuś bardzo zależy, to – szczerze w to wierzę – prędzej czy później będzie mieć swoje przysłowiowe 5 minut w TV. A później… kto wie?:)

jabłko gwiazda

Jak zyskać dzięki telewizji?

Drugi sposób jest bardziej drastyczny: wyłącz telewizor.

Że co?

Tak, dokładnie – wyłącz telewizor. Zyskasz 5 godzin pełnowartościowego czasu, który możesz przeznaczyć na świadome przeżywanie swojego życia. Na prawdziwe spędzanie czasu z rodziną i bliskimi. Na ćwiczenia i na rozwój osobisty. Z kolei, jeśli mówimy o zwiększeniu zarobków, dzięki (wyłączeniu) telewizji, to właśnie rozwój i dalsza edukacja będzie kluczowa.

Powiem Wam, że telewizji nie oglądam. Naprawdę. Wolny czas przeznaczam na spotkania towarzyskie i rodzinne, na sport, a ostatnio na udział w różnych szkoleniach i seminariach. Niesamowite jest to, jak wiele rzeczy jesteśmy w stanie „zmieścić” w swój dzień. To fajne uczucie, gdy czas spędzamy efektywnie i w sposób, który daje prawdziwą satysfakcję.

A jakie jest Wasze zdanie?

Wolicie zostać gwiazdami telewizji czy gwiazdami swojego życia? 🙂

(fot. pixabay.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked