Jak załatać dziury w domowym budżecie?

/Artykuł sponsorowany/

Zarządzanie domowym budżetem to prawdziwa sztuka, szczególnie wtedy, gdy ma się na utrzymaniu rodzinę. Codzienne wydatki – związane z zakupem żywności, odzieży, artykułów domowych, użytkowaniem samochodu lub środków komunikacji miejskiej, a także edukacją dzieci – przyczyniają się do tego, iż bez odpowiedniego planu zarządzania pieniędzmi, w naszych domowych budżetach z łatwością mogą pojawić się dziury. Dodatkowo do ich poszerzania, niejednokrotnie przyczynia się: organizacja pilnych wyjazdów, przyjęć wydawanych na szczególne okazje i nieprzewidziane okoliczności, takie jak poważne choroby. Jak zatem radzić sobie z comiesięcznym gospodarowaniem finansami i co zrobić, gdy nagle staną przed nami niespodziewane wydatki?

Podstawa to planowanie

Być może zabrzmi to nader banalnie, ale podstawą zarządzania finansami, czy to domowymi czy jakimikolwiek innymi, jest dokładne planowanie. Co to w zasadzie oznacza? Warto przygotowywać sobie co miesiąc plan koniecznych wydatków i ustalić, jakie kwoty możemy przeznaczyć na poszczególne dziedziny życia. Zdecydujmy także, jakie cele w danym miesiącu są dla nas priorytetowe i to na nich skupmy się w pierwszej kolejności. Zapisujmy swoje wydatki i konsekwentnie weryfikujmy to, czy nie przekraczamy ustalonego planu. Co więcej, samodzielnie lub w gronie najbliższych, zastanówmy się nad tym, czy nie bylibyśmy w stanie ograniczyć kosztów – związanych np. z rozrywką, transportem czy energią elektryczną – tak, by co miesiąc odłożyć choćby niewielką kwotę do „domowej skarbonki”. Trzymanie się planu i nie uleganie chwilowym zachciankom, może sprawić, iż nasz budżet przestanie przeciekać.

Jak możemy oszczędzać?

Niestety, trzymanie się takiego planu zwykle nie jest łatwe. Przyczyniają się do tego głównie reklamy – bombardujące nas za pośrednictwem Internetu, telewizji, prasy, a nawet ulicznych bilbordów – które lansują konsumpcyjny styl życia. Celem takich komercyjnych przekazów jest chęć przekonania odbiorców do tego, że bez zakupu określonego produktu, nie będą oni w pełni szczęśliwi. Pamiętajmy, że to tylko jedna z wielu technik manipulacyjnych marketingowców, które mają za zadanie działać na nasze emocje i w ten sposób wytwarzać w nas ciągłą chęć podążania za niedoścignionym. Producentom oferowanych nam towarów wcale nie zależy na naszym szczęściu, ale na ich własnym zysku. Zanim zatem skusimy się na zakup nowego produktu, zastanówmy się nad tym, czy naprawdę jest nam niezbędny. I w tym momencie pojawia się kwestia oszczędzania, czyli umiejętności rezygnacji z rzeczy mniej istotnych. Jak w praktyce możemy oszczędzać? Zanim zdecydujemy się na zakup potrzebnego nam produktu, powinniśmy porównać jego ceny w różnych sklepach, zwrócić uwagę na wyprzedaże lub kupić używany towar w naprawdę dobrym stanie. Inną metodą oszczędzania jest przygotowywanie posiłków w domu, nawet tych, które będziemy spożywać w pracy lub w szkole. Kupowanie posiłków i przekąsek poza domem oraz częste jadanie w restauracjach, może dodatkowo nadwyrężać nasz budżet. Jeśli posiadamy własny kawałek ziemi, warto go również wykorzystać na posianie warzyw, które moglibyśmy później konsumować. Co więcej, właściwym sposobem oszczędzania, jest także ograniczenie ilości zużywanej wody lub energii elektrycznej w naszym gospodarstwie domowym. Jeśli nie jest to konieczne, nie myjmy zatem naczyń pod bieżącą wodą. Ponadto zastanówmy się, czy wszystkie sprzęty elektroniczne, które znajdują się w naszym mieszkaniu, muszą być przez cały czas włączone lub pozostawione w trybie czuwania. Aby oszczędzać, można także zastanowić się nad otwarciem własnego rachunku oszczędnościowego.

Niespodziewane wydatki

Jak już zostało wspomniane na samym wstępie, może się zdarzyć sytuacja, gdy staną przed nami nieprzewidziane wydatki. Jak sobie poradzić w takim szczególnym wypadku? Najlepiej byłoby wykorzystać w takich okolicznościach, zaoszczędzone w poprzednich miesiącach środki. Jednakże nie każdy zawczasu się na to przygotował. W takiej sytuacji, można zastanowić się nad wzięciem pożyczki. Powinna być to jednak bardzo przemyślana decyzja. Kwota kredytu nie może przekraczać naszych możliwości późniejszej spłaty. Jeśli decydujemy się na pożyczkę, warto w tym celu przejrzeć propozycje, dostępne na naszym rodzimym rynku. Na przykład, jeśli potrzebna jest nam szybka pożyczka na konto, możemy skorzystać z usług vivus.pl. Firma ta oferuje pożyczki za pośrednictwem telefonu lub Internetu, które zaciąga się w 3 prostych krokach. Wchodząc na stronę www.vivus.pl wybieramy kwotę i okres, na który chcemy otrzymać pożyczkę. Klikamy przycisk „Weź pożyczkę” i uzupełniamy swoje dane osobowe. Potem wysyłamy wniosek o pożyczkę, poprzez naciśnięcie hasła „Zarejestruj się”. Możemy także zadzwonić pod numer 221 221 227 i w ten sposób dokonać rejestracji. Następnie przelewając 1 grosz lub 1 złoty na konto firmy, potwierdzamy swoje dane osobowe. Po krótkiej weryfikacji bankowej, pożyczkę możemy otrzymać nawet w 15 minut. Vivus.pl oferuje nam wzięcie pierwszej pożyczki do 2000 złotych z bezprocentową prowizją. Jeśli zastanawiamy się nad wzięciem kredytu, więcej informacji na ten temat znajdziemy na oficjalnej stronie vivus.pl.

1 Comment on Jak załatać dziury w domowym budżecie?

Chen mulan said : Guest Report Nov 11, 2016 at 2:19 AM

Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 4200 i stał się tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem szczęścia Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (120,000.00USD) z niskim oprocentowaniu stawka 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebie kredyt szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm2478@hotmail.com) (http://happinessloanfirm1.bravesites.com) zadzwoń +18653250382 +18653250382 lub SMS) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją na dobre co uczynił w moim życiu.

  • http://happinessloanfirm1.bravesites.com
  • Wyrażam zgodę
  • Wyrażam zgodę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked