Gender sięgnęło śmieci!

spot eko

W ostatnich dniach głośno jest o wycofaniu przez Ministerstwo Środowiska, spotu z udziałem Macieja Nowaka  – krytyka teatralnego i kulinarnego, który kilkanaście lat temu stwierdził publicznie, że jest homoseksualistą.

Wspomniany spot dotyczył segregowania odpadów na poszczególne frakcje i prezentował scenkę „rodzinną” z udziałem: małego chłopca, restauratora Wojciecha Modesta Amaro oraz Macieja Nowaka właśnie. Jak podaje Gazeta Wyborcza wycofanie spotu uzasadniono w następujący sposób:

Ministerstwo Środowiska uznało, że w spocie występują osoby z „pewnego ruchu, który promuje ideologię sprzeczną z tradycją”. – Ideologia gender lokowana jest tu w miękki sposób – powiedział podsekretarz stanu w resorcie Sławomir Mazurek.

Wstrzymanie kampanii z takiego właśnie powodu, wzbudziło wiele cynicznych komentarzy internautów a także środowisk liberalnych.

Szczerze? Nie widzę powodu do takiej ironii. Osobiście jestem przeciwna promowaniu niezgodnych z naturą związków. Segregowanie odpadów można było pokazać na tysiąc innych, zupełnie neutralnych sposobów – mogły to robić dzieci w przedszkolu, pracownicy firm czy inne grupy. Natomiast pokazanie „rodziny” składającej się z osób o nieokreślonych rolach, jest mocno dyskusyjne.

Zastanawia mnie tylko, kto wcześniej zatwierdził ten spot, który już w założeniu wzbudza wiele kontrowersji…

A co było w spocie? Zobaczcie TUTAJ

GENDER

Oznacza płeć, jednak nie tylko biologiczną, ale też społeczną, czyli nasze doświadczenia i kulturę w której się poruszamy. W praktyce gender to rozumienie ról społecznych – dwie kobiety z różnych kontynentów mogą mieć zupełnie inne role społeczne np. wyemancypowana Europejska, a tradycyjnie wychowana Chinka mogą mieć zupełnie inne pojęcie kobiecości. Zagrożeniem współczesnej ideologii gender jest przesadne pojmowanie prawa do samostanowienia o sobie tj. ponad podziałami biologicznymi, co sprzyja propagowaniu homoseksualizmu.

2 Comments on Gender sięgnęło śmieci!

Marta Szczecińska said : administrator Report Feb 04, 2016 at 10:27 AM

Dziękuję za komentarz:) To dobrze, gdy mamy różne zdania. Ma Pani rację, że spot przełamuje stereotypy co do kobiet i to na pewno dobrze. Jak dla mnie troszkę dyskusyjne są role obu panów z tym spocie... ale racja - niech każdy zadba o porządek w swoim domu:)

Abstrakcyjna said : Guest Report Feb 04, 2016 at 9:05 AM

Jestem zbzikowana na punkcie segregacji odpadów i szeroko pojętej ekologii. Jak zobaczyłam ten spot, to pierwszą myślą było: jak to cudownie, że w końcu ktoś pokazał, że faceci też mają domowe obowiązki. A wiek aktorów skojarzyłam jako dziadek-tata-syn, czyli model wielopokoleniowej rodziny. I byłam naprawdę zadowolona, że ktoś poszedł po rozum do głowy i nie wsadza wszędzie kobiet, by prały, sprzątały, gotowały etc. Stwierdziłam ponadto, że wrzucenie facetów, którzy się znają na gotowaniu do kuchni, to też świetna sprawa. Jednak gdy niedawno nowa władza dopatrzyła się wątku gender w tym filmie, to ręce mi opadły, bo mimo, że nie jestem liberałem, w ogóle by mi to nie przyszło do głowy. Przez rok nikt nie protestował, aż tu nagle buuum! Dlatego zajmijmy się po prostu dbaniem o naszą planetę, a nie zaglądaniem ludziom do łóżek! Jeśli chcemy aby było dobrze, to zacznijmy od pracy nad sobą i nie marnujmy energii na krytykę i szukanie dziury w całym. Pozdrawiam.

  • www.realizowalnia.blogspot.com
  • Wyrażam zgodę
  • Wyrażam zgodę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked