Eko obciach – czyli dwa sposoby na reklamówkę

Martwi mnie krótki żywot reklamówek. Co zrobić, by były dłużej użytkowane?

Eh… pamiętam te czasy, gdy do użytku weszły REKLAMÓWKI. Wtedy chodzenie z taką kolorową siatką było lansiarskie:) Teraz przy każdym byle zakupie dostajemy, a to reklamówkę, a to siateczkę a to torebkę. Służy nam baaardzo długo – tyle, ile potrzeba, by zakupioną rzecz donieść do domu. Później najczęściej ląduje w koszu.

Jak temu zaradzić?

Pierwszy najbardziej oczywisty sposób, to ponowne użycie poprzez zabieranie ze sobą siatek, gdy idziemy na zakupy. Jest to „niezwykle” trudne, ponieważ musimy PAMIĘTAĆ, by zabrać ze sobą siatkę, a przecież najczęściej wcale nie spodziewamy się, że przyjdzie nam coś kupić, prawda?:)

No właśnie, że nieprawda. Praktycznie codziennie coś kupujemy. I dlatego sama staram się zawsze mieć jakiś „zapas” – zwiniętą reklamówkę w torebce, kilka siatek w schowku samochodu. Prosta rzecz, a jaka oszczędność dla środowiska!worek na śmieci

Drugie zastosowanie to jako worki na śmieci. Dawno temu, wynosiło się cały kosz. Później weszły do użytku specjalne worki na śmieci. Jednak moim zdaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, by reklamówek ze sklepów używać jako worki na śmieci (oczywiście nie dotyczy to mieszkańców zabudowy jednorodzinnej, gdzie wymagane są oznakowane worki).

Minus tych dwóch zastosowań jest taki, że mogą być ona postrzegane jako zachowania z kategorii budzących zażenowanie, o czym pisałam wcześniej TUTAJ

Ale co tam… bądźmy eko – obciachowi! 🙂

4 Comments on Eko obciach – czyli dwa sposoby na reklamówkę

Marta Szczecińska said : administrator Report Feb 16, 2016 at 12:39 PM

Można i tak:)

o rety said : Guest Report Feb 14, 2016 at 9:35 PM

Też mi wykorzystywanie jako worka na śmieci. A może by zrezygnować z worków na śmieci i chodzić z koszem....

  • Wyrażam zgodę
  • Wyrażam zgodę
Marta Szczecińska said : administrator Report Feb 10, 2016 at 9:00 PM

O, to mnie Pani mama zaskoczyła:) bo u mnie w sklepie to tylko panie dziwnie patrzą, gdy proszę by nie pakować, lub przychodzę ze swoją:)

mamanaturalnie said : Guest Report Feb 10, 2016 at 8:54 PM

ja również używam te siatki, siateczki jako worki do śmieci :) podpowiem jeszcze jedną opcję :) można odnieść siateczki z powrotem do sklepu. Mam kilka sklepów gdzie Panie chętnie przyjmują te siatki, bo pakują do nich ziemniaki :) pozdrawiam!

  • http://mama-naturalnie.blogspot.com/
  • Wyrażam zgodę
  • Wyrażam zgodę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked