Dieta PUDEŁKOWA – czy WARTO ją STOSOWAĆ? [MÓJ TEST]

dieta, pudełkowa, śniadanie, dieta pudełkowa

Jeszcze do niedawna sceptycznie podchodziłam do tematu diet pudełkowych, głównie z uwagi na koszt, o czym pisałam TUTAJ

Teraz jednak postanowiłam sama spróbować cateringu dietetycznego. Wybrałam 5 dni w wariancie wegetariańskim o wartości 1500 kcal.

 

Jak wygląda taka dieta i jakie są moje wrażenia?

1. Dostawy realizowane były 3 razy w tygodniu, czyli w poniedziałek (na poniedziałek i wtorek), w środę (na środę i czwartek) oraz w piątek (na kolejne 3 dni).

dieta, pudełkowa, catering, dietetyczny
Torba z całodniowym wyżywieniem

Otrzymanie każdej torby z jedzeniem było bardzo sympatyczne – coś w rodzaju prezentu niespodzianki, bo nie wiesz, co dostaniesz! A w środku były naprawdę dobre rzeczy:)

 

2. Całodzienne wyżywienie stanowi 5 posiłków – spore śniadanie i obiad, dwie niewielkie przekąski (drugie śniadanie i podwieczorek) oraz mała kolacja. 

dieta, pudełkowa, jogurt, podwieczorek
przekąski 🙂

Śniadanie i obiad wydawały mi się wręcz DUŻE, ale co z tego, skoro i tak niedługo po zjedzeniu, czułam lekki głód 🙂 czyli wszystko faktycznie było niskokaloryczne! Sporo dań/produktów warzywnych, jajka, a jeśli chodzi o słodkości, to desery jogurtowe lub ciasto biszkoptowe.

 

3. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie menu! Obawiałam się, że serwowane będą jakieś nudne dania jak makaron czy kotlety sojowe.

dieta, pudełkowa, śniadanie, dieta pudełkowa
śniadanie – pasta z fasoli mung, sałatka z serem wędzonym i bazyliowym vinegrette, warzywa i pieczywo

Tymczasem potrawy były bardzo różnorodne i na poziomie dobrej restauracji np. burgery z batatów, frittata, zupa krem z cukinii na mleczku kokosowym, czy pierogi z bobem.

 

4. Moje ogólne wrażenia są bardzo pozytywne! 🙂

Co prawda, do tej pory mój bilans energetyczny wychodził zapewne na zero, bo nie miałam nawagi. Natomiast w ostatnim czasie z pewnością jadłam za dużo.

Dieta i trzymanie się pewnego rygoru, uświadomiło mi jak dużo jem na co dzień, i jak często podjadam, w szczególności słodycze.

Dla mnie więc te kilka dni diety, to swego rodzaju „przecinek” i – mam nadzieję – impuls do pewnej modyfikacji swojego sposobu odżywiania.

Dodatkowo w trakcie diety zauważyłam, że mam więcej energii, co zapewne jest spowodowane mniejszym obciążeniem organizmu przy jednoczesnym dostarczaniu mu wielu składników odżywczych.

dieta, odchudzanie

 

5. Czy taka dieta jest droga?

Cóż… całodniowe wyżywienie to koszt ok. 50 zł. To dużo i… niedużo.

Jeśli np. ktoś jest bywalcem McDonald’a i wydaje tam ok 30 zł. na zestaw, lub często chodzi na kawę do sieciówki, gdzie zapłaci ok 20 zł. za kubek, to 50 zł. na cały dzień i 5 posiłków nie stanowi dużej kwoty.

Natomiast w skali miesiąca 1500 zł. to dla wielu z nas znaczna część (lub nawet cała!) pensji.

Więc drogo czy nie? To zależy od Waszych dochodów i obecnych wydatków na jedzenie. Jeśli jednak możecie sobie pozwolić na catering dietetyczny choćby na tydzień czy dwa, to z pewnością warto spróbować 🙂

 

ps. wpis powstał dzięki uprzejmości firmy WygodnaDieta.pl :)

4 Comments on Dieta PUDEŁKOWA – czy WARTO ją STOSOWAĆ? [MÓJ TEST]

Daniel said : Guest Report Nov 23, 2018 at 11:16 AM

Ja miałem do tej pory dwie diety i obecnie używam tej drugiej, którą odkryłem całkiem niedawno. Jest to dieta serwowana przez firmę Warszawski Dzień - oni sygnują to wszystko Mateuszem Gesslerem i muszę przyznac, że na pewno jest dośc smacznie. Co więcej dieta nie jest taka droga jak na to, że lansowana przez sławną osboę więc więcej plusów niż minusów.

  • Wyrażam zgodę
  • Wyrażam zgodę
Agata said : Guest Report Nov 22, 2018 at 8:33 PM

Ja na diecie pudełkowej czuję się o wiele lepiej niż wcześniej. Jestem zrelaksowana, mam o wiele więcej czasu, no i jem pełnowartościowe, zbilansowane posiłki. Ja akurat zamawiam z mniammniamcatering.pl

  • Wyrażam zgodę
  • Wyrażam zgodę
Czy DIETA PUDEŁKOWA ma SENS? Zdradza jedna z BLOGEREK! - Dziecko i Figura said : Guest Report May 13, 2018 at 9:48 AM

[…] A ile kosztuje taka dieta, jak wyglądają dostawy i jakie były efekty stosowania diety? Przeczytacie na blogu EcoEconomy. […]

Dieta PUDEŁKOWA – czy WARTO ją STOSOWAĆ? - Bieganie z wózkiem said : Guest Report May 01, 2018 at 11:57 AM

[…] O tym, jak było i jakie są moje wrażenia, napisałam na blogu EcoEconomy – wpis można przeczytać TUTAJ. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked