Co daje się na tacę w…?

Atrakcje Gdyni

Podobno podróże kształcą. A jakże! Szczególnie lubię te kulinarne, choćby nawet tyczyły się najbliższej okolicy.

Nie ma to jak „testować” obsługę kłopotliwymi pytaniami:

Czy można pół porcji?

Czy są dania wegetariańskie?

Czy ten składnik dania można zmienić innym?

I tak dalej…:) Ale nie o tym mowa, tylko o… tacach.

W większości sieciowych fast food’ów zamawiając choćby tylko napój czy małą kanapkę, dostaniemy tacę, a na niej będzie ulotka z ofertą tej „restauracji”. Ulotka ta ma bardzo krótki żywot, bo bardzo szybko – jak tylko zjemy zamówione jedzenie – ląduje w koszu. Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ.

W innych knajpkach czy restauracjach, czasem na stole są podkładki. Plastikowe, albo z korka czy drewna. Podkładki te czasem są całkiem ładne, a czasem służą tylko temu, by nie zabrudzić stołu:)

Ale na co trafiłam ostatnio! Będąc w Gdyni, w bardzo sympatycznej knajpce, na stołach leżały ulotki. Wyglądały trochę inaczej niż te fast food’owe i inaczej niż restauracyjne. Okazało się, że gdyńskie podkładki to bardzo pomysłowa akcja promująca miasto! Na ulotce bowiem opisano najciekawsze atrakcje turystyczne miasta. Tak więc, gdy oczekujemy na zamówione danie, turysta czy też nawet mieszkaniec Gdyni, może przeczytać o tym, co akurat warto zobaczyć w mieście.

Atrakcje Gdyni

 

Porozmawiałam z obsługą lokalu i dowiedziałam się, że to Urząd Miasta cyklicznie drukuje takie „informatory” i udostępnia dla restauratorów.

Gratuluję pomysłu na ciekawą promocję miasta! 🙂

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked