Aż 275 kilo MIODU od… BANKU! Bo miód może powstawać także na…

W Warszawie, na jednym z biurowców, na wysokości 13. kondygnacji jest… pasieka!

Powstała ona w kwietniu 2016 roku na dachu biurowca Focus. Nad organizacją hodowli od początku czuwa Marek Barzyk, doświadczony pszczelarz z Podkarpacia. Na co dzień uli dogląda trzech pracowników Deutsche Bank Polska, pomysłodawców pasieki, a pszczoły nektar i pyłek zbierają na ternach Pola Mokotowskiego, Łazienek Królewskich, Filtrów i ogródków działkowych.

 

Właśnie podsumowano drugi sezon działalności pasieki. Bankowe pszczoły w zeszłym roku wyprodukowały 200 kg miodu, co zaskoczyło nawet doświadczonych pszczelarzy. Niestety, tegoroczny sezon nie był łaskawy. Pierwsze w tym roku, lipcowe miodobranie przyniosło 50 kg miodu. Kolejne, sierpniowe – dodatkowe 25 kg.

 

A skąd w ogóle pomysł na to, by bank prowadził pasiekę i to w centrum metropolii?

 

– Miejskie hodowle mają przede wszystkim za zadanie zwrócenie uwagi na problem, jakim jest wymierająca w alarmującym tempie populacja pszczół. Są także szansą na wzmocnienie obecności pszczół w miejscach, do tej pory mniej charakterystycznych dla tego typu hodowli. Ochrona środowiska to główny argument dla którego zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnej pasieki. – mówi Sabina Salamon, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Deutsche Bank Polska.

 

Bankowa pasieka to ciekawa inicjatywa. Ciekawe tylko do kogo trafił zebrany miód? 🙂

 

źródło: Deutsche Bank Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked